Czy posyłać dziecko do żłobka

CZY POSYŁAĆ DZIECKO DO ŻŁOBKA?

W życiu każdej Mamy, w pewnym momencie pojawia się pytanie: ,,I co dalej?”. Być możę zastanawiasz się nad żłobkiem, ale skrajne opinie na ten temat budzą zamęt w Twojej głowie. Albo wylądujesz w grupie, która uzna Cię za wyrodną matkę, porzucającą swoje dziecko, albo zostaniesz uznana za matkę – helikopter, blokującą rozwój dziecka. Ja jak zwykle jestem po środku. Dla mnie nie ma idealnych, albo złych rozwiązań. Są rozwiązania dostosowane do rodziców i dziecka. Dlatego podejdę do tego osobiście i opiszę naszą historię ze żłobkiem,

KIEDY PUŚCIĆ DZIECKO DO ŻŁOBKA?

Ja dość długo zadawałam sobie pytanie czy posyłać dziecko do żłobka. W międzyczasie próbowałam zatrudnić nianię, co również nie było łatwym zadaniem. Po pewnym czasie poszukiwań, zatrudniłam nawet jedną osobę, ale na krótko. Moje dziecko miało półtora roku i wydawało mi się, że potrzebuje już większego rozwoju, a ja potrzebuję przestrzeni. Zdecydowałam się na żłobek.

RELACJE Z MĘŻEM PO URODZENIU DZIECKA

Relacje z mężem po urodzeniu dziecka to dla wielu, istny szok. Będąc w ciąży wyobrażamy sobie jak oboje z partnerem uśmiechamy się do siebie, patrząc na słodkiego niemowlaka, który tylko ,,śpi i je’’. Tymczasem u większości z nas (nie u wszystkich!), zaczyna się ,,real life’’. Wyliczanie godzin z dzieckiem czy czasu w toalecie; złość na męża, który przesypia noce i za długo spożywa posiłek 😉 … Kłótnie i nieporozumienia narastają.

Co zrobić, żeby poprawić relacje z mężem po urodzeniu dziecka?

Chciałabym podzielić się moimi tipami z kobietami, które są świadome, że każda zmiana, zaczyna się od nas samych. Jeśli więc szukasz forum, gdzie organizuje się zbiorowe narzekanie na męża – to nie tutaj. Jeśli natomiast bierzesz odpowiedzialność za swoje życie i potrafisz też spojrzeć na siebie z refleksją, zapraszam, Mama.