MATY DWINGULER – PRAKTYCZNE INFORMACJE

MATY DWINGULER – NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Urządzasz pokoik dla swojego maluszka? Chcesz zadbać o to, by Twoje dziecko miało bezpieczną przestrzeń do zabawy? Może już gdzieś słyszałaś o matach DWINGULER, ale wciąż zastanawiasz się czy to odpowiedni zakup? Świetnie trafiłaś, w tym artykule odpowiem na najczęściej pojawiające się pytania i przedstawię praktyczne informacje na temat mat. Mam nadzieję, że to rozwieje Twoje wątpliwości i utwierdzi w przekonaniu, że maty Dwinguler to świetna inwestycja. Mata rośnie razem z dzieckiem, dzięki czemu posłuży na lata!

CZY MATY DWINGULER SĄ BEZPIECZNE?

Stworzenie bezpiecznej przestrzeni dla dziecka jest priorytetem producenta, dlatego utrzymuje swoje produkty w najwyższym możliwym standardzie. Wszystkie maty pozytywnie przeszły testy CPSIA oraz EN71, które są najsurowszymi standardami dotyczącymi produkcji zabawek na całym świecie, które gwarantują bezpieczeństwo i higienę. Mata jest wolna od szkodliwych substancji takich jak: ftalanów, bisfenolu, formamidu, benzenów.

Z JAKICH MATERIAŁÓW WYKONANE SĄ MATY DWINGULER?

Kolejną cenną informacją jest to, że producent zadbał, aby wszystkie produkty były wykonane z najlepszej jakości materiałów, aby zapewnić bezpieczeństwo. Maty DWINGULER wykonano z nietoksycznej ekologicznej pianki PVC. 

Jest to zupełnie inny materiał od tradycyjnych pianek PVC znane ze swojej toksyczności związanej ze stosowania plastyfikatorów.. Nietoksyczna, ekologiczna pianka PVC, stosowana jest między innymi w wyposażeniu medycznym i w gospodarstwach domowych jest całkowicie pozbawiona plastyfikatorów, co jest potwierdzone badaniami. Ponadto maty nie zawierają formaldehydów, metali ciężkich (w tym ołowiu i rtęci) oraz bisfenolu. 

JAK CZYŚCIĆ I PIELĘGNOWAĆ MATĘ?

Do codziennej pielęgnacji powierzchni maty DWINGULER wystarczy wilgotna szmatka. Każda mata jest wodoodporna. W przypadku większych zabrudzeń można wykorzystać miękką szczoteczkę. 

Do czyszczenia maty najlepiej jest używać naturalnych środków, takich jak woda z octem lub sok z cytryny z sodą oczyszczoną. Wystarczy wymieszać ⅓ szklanki soku z cytryny i ⅓ szklanki sody oczyszczonej i mieszać aż składniki się połączą i powstanie pasta. Następnie nałożyć pastę na zabrudzone miejsce i odczekać ok. 10 min. Po tym czasie wilgotną gąbeczką. Nie poleca się używać parownicy, która może zniszczyć matę. 

maty dwinguler praktyczne informacje czyszczenie

CZY MATY SĄ EKOLOGICZNE?

Maty DWINGULER są w 100% nadające się do recyklingu i wykonane z materiału, który powoduje mniej szkód od kawałka drewna podczas jego spalania. 

SKĄD BIERZE SIĘ DZIWNY ZAPACH PO ROZPAKOWANIU MATY? JAK DŁUGO SIĘ ON UTRZYMUJE?

Choć jest to rzadkie to część klientów może poczuć dziwny zapach plastiku, gdy po raz pierwszy otwierają opakowanie. To normalne i przeszło badanie pod względem bezpieczeństwa. Wynika to z tego, że mata wyprodukowano niedawno, bez dodatku chemikaliów oraz odświeżaczy, żeby zapewnić bezpieczeństwo dzieciom. 

W takim przypadku najlepiej przetrzeć matę wilgotną ściereczką i wywietrzyć ją przez dwa dni. Po tym czasie zapach nie powinien być już odczuwalny. 

DLACZEGO NA MACIE POJAWIAJĄ SIĘ ODGNIECENIA?

To normalne, że na macie mogą pojawić się chwilowe odkształcenia, kiedy na małej przestrzeni pojawia się nacisk przez dłuższy czas. W zależności od tego jak długo trwał nacisk i jak długo trwał, odkształcenia powinny zniknąć od kilku minut do maksymalnie kilku godzin. 

CZY NA MACIE MOŻNA USTAWIAĆ MEBLE?

Tak, jednak nie zaleca się, żeby ustawiać meble na macie na długi czas. Ustawienie na ciężkiego przedmiotu na długi czas może spowodować jej uszkodzenie, stałe wgniecenie i mata nigdy nie wróci do jej oryginalnego stanu. 

CZY MATY DWINGULER SĄ PRZYJAZNE DLA ZWIERZĄT?

Mata jest bezpieczna dla zwierząt. Klienci, którzy je kupili mówią, że ich pupile uwielbiają na nich spać. Należy jednak uważać, zwierzaki mogą podrapać lub pogryźć powierzchnię maty. 

P. S. Maty znajdziecie TU!

Redaktor: Paula Sadowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *