JOGA DLA MŁODEJ MAMY

JOGA DLA MŁODEJ MAMY

Joga dla Młodej Mamy to bardzo dobry sposób na odzyskanie swojej sprawności fizycznej i psychicznej po ekstremalnych przeżyciach, jakimi są: ciąża, poród, połóg… Jeśli przeszłaś trudny poród, doświadczyłaś nieodpowiedniego traktowania przez personel w szpitalu, czułaś się osamotniona i bez wsparcia, miałaś problemy ze zdrowiem dziecka czy masz własną traumę, która podświadomie nie pozwala Ci pójść naprzód, to czas się tym zająć.

W naszym społeczeństwie nie mamy zwyczaju ,,rozczulać się” nad młodymi matkami. Ba! Same chcemy być ,,twardzielkami” i nie analizujemy chwil, związanych z tak ważnym momentem w naszym życiu. Zapominamy o sobie, o swoich emocjach i przeżyciach, wpadając w wir obowiązków. Dobrze to znam… Nie zdajemy sobie jednak sprawy, jak nieprzepracowane ,,traumy” kłębią się wewnątrz nas; i z jaką siłą mogą dać kiedyś o sobie znać w przyszłości.

JAK JOGA MOŻE WPŁYNĄĆ NA ORGANIZM MŁODEJ MAMY?

  1. wzmacnia i uelastycznia ciało
  2. pomaga przepracować trudne emocje
  3. redukuje stres i uspokaja organizm
  4. wpływa zbawiennie na kręgosłup, mięśnie i stawy
  5. podnosi odporność

Więcej informacji na temat zbawiennego wpływu jogi na organizm, przeczytasz tutaj.

JAKĄ PRAKTYKĘ JOGI WYKONYWAĆ?

Specjalnie dla nas, Paulina Kulikowska (@astroshamanka), certyfikowana nauczycielka Jogi, przygotowała praktykę na uwolnienie napięcia poporodowego. Jest to również wspaniała praktyka relaksacyjna na każdym etapie macierzyństwa.

Znajdź chwilę dla siebie i uwolnij się od napięcia, a zobaczysz, że wiele kwestii związanych z macierzyństwem zacznie się układać. Wykonuj praktykę przez tyle dni (tygodni, miesięcy…) aż poczujesz, że coś się zmienia.

Nie poddawaj się, jeśli ,,nie zadziała” za pierwszym czy drugim razem. Z doświadczenia wiem, że takie metody wymagają czasu. W połączeniu z pracą nad sobą w inny sposób (terapia, medytacje, książki…), dają naprawdę niesamowite efekty. Sprawdź czy to dla Ciebie. Zaufaj i działaj.

Jeśli chciałabyś uzupełnić swoja praktykę jogi – medytacją, zapraszam do mojego artykułu na ten temat. Znajdziesz tam informacje na temat, jak medytacja wpływa na organizm matki. Wejdź tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *