PIERWSZY LOT Z NIEMOWLAKIEM

Pierwszy lot z niemowlakiem zwykle bywa stresujący. Masz wiele pytań i wątpliwości. Czy kupić nowy wózek? Czy można zabrać z sobą jedzenia dla dziecka do samolotu? W którym momencie oddać wózek na lotnisku? Spokojnie. Podróżowanie z Bobasem nie jest aż tak skomplikowane. Tylko należy się do tego przygotować… Oczywiście istnieje możliwość, że Twoje dziecko będzie płakać i tupać przez całą podróż (znam to z autopsji!); ale posiadając praktyczną wiedzę, będzie Ci łatwiej opanować sytuację. Oto kilka pytań i odpowiedzi, które nurtują rodziców:

1.      Ile kosztuje bilet dla niemowlaka?

Linie lotnicze uznają za niemowlaka dziecko poniżej 2 roku życia. Każda linia ma własną politykę cenową wobec niemowlaków, dlatego każdorazowo należy sprawdzać informacje na stronie linii lotniczych. Jeśli dziecko podróżuje na kolanach rodziców, w tradycyjnych liniach – jest to ok. 10% wartości biletu dla dorosłego pasażera.

PIERWSZY WYJAZD BEZ DZIECKA

Pierwszy wyjazd bez dziecka budzi skrajne uczucia. Z jednej strony marzysz o tym, żeby poczuć namiastkę wolności, którą miałaś przed narodzinami. Chciałabyś w końcu nic nie musieć i wyspać się bez czuwania. Z drugiej jednak strony bardzo obawiasz się rozłąki. Nie wiesz czy Bobas poradzi sobie bez Ciebie. A przede wszystkim czy Ty poradzisz sobie bez Bobasa. To zrozumiałe. Jednak czasem (tak było w moim przypadku) warto zaryzykować. ponieważ korzyści z takiej podróży mogą być przełomowe. Jak u mnie wyglądał pierwszy wyjazd bez dziecka i jakie uczucia mi towarzyszyły?

JAK WYGLĄDAŁ MÓJ PIERWSZY WYJAZD BEZ DZIECKA?

Minął pierwszy rok macierzyństwa. Mój wycieńczony organizm domagał się odpoczynku, ale ja to sprytnie ignorowałam. Dorzucałam sobie kolejne wyzwania. Odpoczynek? Teraz? Przecież jestem mamą na pełny etat; jednocześnie chcę otworzyć nowy projekt, mam umówione spotkania, trzeba jeszcze … i tu otwierałam listę bzdurnych wymówek.