MATA DO ZABAWY DLA DZIECKA – JAKĄ MATĘ WYBRAĆ?

JAKĄ MATĘ DO ZABAWY WYBRAĆ DLA DZIECKA?

Kiedy przychodzi czas na stworzenie bezpiecznego i przyjemnego miejsca do zabawy dla naszych maluchów, mata do zabawy jest niezastąpionym elementem wyposażenia. Ale z tak dużą różnorodnością dostępnych na rynku opcji, jak znaleźć tę idealną dla naszego dziecka? W tym artykule, jako dystrybutorka mat dla dzieci Dwinguler, podpowiem, na co zwrócić uwagę przy wyborze maty dla dziecka do zabawy i dlaczego ja zdecydowałam się na zakup maty Dwinguler dla mojego (wówczas) niemowlaka.

Bezpieczeństwo i i nietoksyczność mat dla dzieci

Pierwszym i najważniejszym czynnikiem, na który należy zwrócić uwagę, jest bezpieczeństwo i jakość materiałów, z których wykonana jest mata do zabawy. Dla mnie ważne są certyfikaty i potwierdzenia stawianych deklaracji marketingowych. Maty Dwinguler mają konkretne certyfikaty, np. na brak formamidu. Są nietoksyczne, wyprodukowane są z najwyższej jakości materiałów, wolnych od szkodliwych substancji, takich jak formamid, ftalany, lateks, ołów, EVA czy BPA. Wszystko to zapewnia bezpieczeństwo dla Twojego dziecka. Marka regularnie testuje swoje produkty, czego dowód można znaleźć na naszej stronie głównej tutaj. Testy wskazują na brak szkodliwych substancji.

mata-do-zabawy

Mata do zabawy, a jakość materiałów

Niezwykle istotnym powodem, dla którego najpierw sama zakupiłam za granicą matę Dwinguler, nawet nie myśląc o tym, że zostanę dystrybutorką 😉, był fakt, że maty miały opinie bardzo wytrzymałych. Jakość materiału to sprawa kluczowa! W przeciwieństwie do wielu pozycji na rynku, maty nie kruszą się, nie żółkną, nie tracą koloru. Osobiście znam osoby, które mają maty 7-9 lat w nienaruszonym stanie.

Maty wykonane są z eco-friendly pianki PVC. Co to oznacza?

Zanim to wyjaśnię, chciałabym rozwiać wszelkie wątpliwości co do mylnej opinii, jakoby pianka PVC miałaby być szkodliwa. Materiał PVC sam w sobie nie jest szkodliwy! Jednakże do jego obróbki często wykorzystuje się plastyfikatory szkodliwe dla zdrowia. DO WYTWORZENIA MAT DWINGULER UŻYWA SIĘ NIETOKSYCZNYCH SUBSTANCJI. To opatentowana przez firmę Dwinguler metoda. Dlatego właśnie nazywamy maty eco-friendly. A sam materiał PVC? Ma wiele zalet! Mata dla dzieci Dwinguler charakteryzuje się:

higienicznym charakterem (powierzchnię maty można nazwać antybakteryjną- nie przyciąga grzybów, kurzu, roztoczy itp.)

wytrzymałością – mata nie żółknie i nie odbarwia się. Nie kruszy się. Dziecko nie jest w stanie jej odłamać, a co gorsze połknąć.

– jest ognioodporna – trudno zapalna

– jest wodoodporna

Mata do zabawy, która amortyzuje upadki

Kolejnym istotnym aspektem maty jest jej grubość i stopień twardości. To jest niepowtarzalna cecha maty Dwinguler! Nie spotkałam tego rodzaju maty dotychczas, chyba, że marka Dwinguler produkuje dla innej marki z innym printem. 😉 Ale do rzeczy. Mata Dwinguler jest polecana przez fizjoterapeutów, (tych, którzy znają matę😉), ponieważ jest idealnie wyprofilowana. Na tyle twarda, by dziecko pokonywało kolejne kroki milowe (siedzenie, pełzanie, raczkowanie, chodzenia), a na tyle miękka, by amortyzowała uderzenia i upadki. Kiedy ją dotkniecie, to zobaczycie o co chodzi. 😉 Poza tym, mata jest antypoślizgowa, co również ułatwia eksplorowanie świata przez niemowlaków i dzieciaki.

Łatwość czyszczenia mat podczas zabawy

Po pierwsze matę cechuje prostota. Jest w jednym kawałku, więc nie ma zagrożenia, że kurz, jedzenie czy rozlane napoje będą zastygać w różnych elementach maty. Maty są bardzo łatwe w utrzymaniu w czystości. Dzięki swojej wodoodpornej powierzchni, wystarczy przetrzeć je wilgotną szmatką, aby pozostały czyste i świeże nawet po intensywnej zabawie dziecka. Jednakże od razu uprzedzam, ponieważ nie lubię marketingowych deklaracji bez pokrycia! Barwiące produkty, np. spożywcze muszą być wytarte od razu. Zastygnięte plamy najprawdopodobniej zostaną na macie. Koniecznie, zapoznaj się z zasadami użytkowania przed zakupem maty, które dostaniesz w mailu, po dokonaniu zakupu.

Estetyka mat do zabawy

Dla jednych aspekt najważniejszy, inni go pomijają – estetyka. Ja akurat należę do miłośników designu i absolutnie kocham wnętrza, dlatego zdecydowałam się na wprowadzenie wzorów, które wpasują się w stylowe wnętrza. Printy mat są stonowane, tak, by można było zaaranżować styl wnętrza według własnych upodobań.

Jeśli chcesz poznać więcej praktycznych informacji na temat mat Dwinguler przeczytaj TEN artykuł!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *