MAMA NA WŁASNYCH ZASADACH

MAMA NA WŁASNYCH ZASADACH!

Mama na własnych zasadach – czy to możliwe? Kiedy zostajesz Matką, przeżywasz emocjonalny rollercoaster. I nawet jeśli, miałaś gotową wizję na macierzyństwo, to nie przewidziałaś tego, że tuż po porodzie pojawią się u Ciebie nieznane emocje i uczucia. Często jesteś w rozsypce. Ulegasz opiniom mamy, teściowej, babci, męża, koleżanek i social mediów. Chciałabyś zaspokoić (często skrajne) oczekiwania wszystkich dookoła. Boisz się postąpić zgodnie z tym, co czujesz, ponieważ najprawdopodobniej narazisz się na czyjąś krytykę. W konsekwencji zaczynasz żyć nie swoim życiem, popadasz we frustrację i niskie poczucie własnej wartości.

CO SIĘ STANIE, JEŚLI…

Czy kiedyś pomyślałaś, co się stanie, jeśli przy babci nie założysz dziecku skarpetek, a przy teściowej nie ugotujesz mężowi obiadu?  Myślisz, że to uczyni Cię gorszą Matką albo żoną? Czy to, że wyjdziesz na kilka godzin bez dziecka, spowoduje, że będziesz miała z nim gorszą więź? Abstrakcja? A jednak masz takie myśli.

mama na wlasnych zasadach jak to zrobic

APEL DO MAM

Gdybym mogła powiedzieć coś do samej siebie na początku mojej przygody z macierzyństwem, byłyby to mniej więcej takie słowa:

MAMA! Możesz żyć własnym życiem. Spełniać własne marzenia, słuchać intuicji i głosu serca. Możesz wrócić od razu do pracy albo nie wracać przez kilka lat; masz również prawo:

  1. zorganizować pomoc i mieć czas dla siebie;
  2. stosować BLW albo karmić łyżeczką;
  3. gotować obiady albo zamawiać dietę pudełkową.
  4. popełniać własne błędy, wyciągać własne wnioski.

Możesz robić to, co czujesz i ,,wychować’’ dziecko tak, jak TY chcesz. Nie zawsze będzie łatwo i kolorowo. Musisz wziąć na barki krytykę innych i odpowiedzialność za własny wybór. Nagrodą jest wolność i satysfakcja, które cenię ponad wszystko.

TO TY JESTEŚ MAMĄ, TO TY DECYDUJESZ!

STWÓRZ WŁASNĄ WIZJĘ MACIERZYŃSTWA. MOŻESZ BYĆ MAMĄ NA WŁASNYCH ZASADACH. Dla siebie i swoich dzieci. Nie dla innych!

PS. Jeśli chcesz popracować nad swoją pewnością siebie, zapraszam Cię do artykułu – 5 książek na pewność siebie, napisanego przez specjalistki od książek Siostry Ułańskie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *