Ciało i dusza

jak poradzić sobie z lękiem

JAK PORADZIĆ SOBIE Z LĘKIEM?

JAK PORADZIĆ SOBIE Z LĘKIEM W CZASIE WOJNY, BĘDĄC MAMĄ?

Cześć Dzielna Mamo! Czy wojna w Ukrainie spowodowała, że czujesz w sobie nieustanny lęk? Być może chciałabyś przejść do codzienności, ale czujesz wyrzuty sumienia? Że Ty się tutaj martwisz błahostkami, a obok giną niewinni ludzie. Może zastanawiasz się, czy jeszcze stosowane jest śmiać się, wyjść na kawę czy pojechać na wakacje?

O tym, jak opanować lęk i złapać równowagę w tej niecodziennej rzeczywistość, porozmawiałam z psychoterapeutką Joanną Godecką. Zapraszam do lektury:

naleśniki z musem jabłkowym

NALEŚNIKI Z MUSEM JABŁKOWYM

NALEŚNIKI Z MUSEM JABŁKOWYM to jeden z moich ulubionych sposobów na zaspokojenie ochoty na słodkie, ale bez cukru. Prosty przepis na idealne naleśniki moim zdaniem, znajduje się w Thermomixie. Chociaż bardzo rzadko używam tego urządzenia, to naleśniki nie mają sobie równych. Nie będę więc mydlić Ci oczu, że sama go wymyśliłam. 😉 Dodaję jednak do tego przepisu małe triki, które moim zdaniem sprawiają, że naleśniki są lekkie, zdrowe i bez grama cukru.

Zawsze po naleśnikach czułam się fatalnie. To za sprawą mąki pszennej, sera albo dżemu (z cukrem). A wystarczy zastosować proste zamienniki! Moją wersję naleśników mogę jeść bez ograniczeń. Słodko oraz bez cukru i słodzików. Tak jak uwielbiam! Let’s do it!