5 KSIĄŻEK NA PEWNOŚĆ SIEBIE

5 książek na pewność siebie

5 KSIĄŻEK NA PEWNOŚĆ SIEBIE

Ile razy w życiu słyszałaś, że powinnaś być skromna i grzeczna? Ile razy próbowałaś wyrazić swoje zdanie, ale rezygnowałaś w obawie przed opinią innych? Ile masz w sobie marzeń, ale brakuje Ci wiary w siebie, żeby je realizować?

Postawię tezę, że większości z nas brakuje PEWNOŚCI SIEBIE. Pewności siebie rozumianej, nie, jako śmiała i głośna postawa w towarzystwie, a jako PRAWDZIWA WIARA WE WŁASNY POTENCJAŁ I MOŻLIWOŚCI. Ja, od jakiegoś czasu mówię DOŚĆ i pracuję nad sobą. Pomagają mi w tym artykuły, cytaty, wykłady i KSIĄŻKI. A jeśli mowa o książkach, to nikt nie poleca ich lepiej, niż niesamowicie energetyczny, kobiecy duet – SIOSTRY UŁAŃSKIE. Specjalnie dla Ciebie, Mama, Dziewczyny przygotowały ZESTAWIENIE 5 KSIĄŻEK NA BUDOWANIE PEWNOŚCI SIEBIE. Enjoy!

5 książek na pewnośc siebie

Cześć Mama,

Tutaj Siostry Ułańskie. Lubimy o sobie mówić, że jesteśmy polecaczkami książek. Jeśli trafiamy na lekturę, która zmienia nasze życie, albo ważny obszar naszego życia, to podajemy ją dalej. Wierzymy, że skoro u nas wywołała pozytywne zmiany, to będzie cenna również dla innych. Taka nasza misja.

Książki towarzyszą nam od kilku lat. Są dla nas źródłem wiedzy, inspiracji, pocieszenia, motywacji, zrozumienia, odpoczynku, kontaktu z samymi sobą. Dzięki nim się rozwijamy, bawimy, ale przede wszystkim lepiej poznajemy siebie, jesteśmy bardziej świadome, a dzięki temu pewniejsze siebie.

Dlatego chcemy polecić Ci kilka naszych ulubionych pozycji. Takich, które wywarły na nas ogromny wpływ. Zupełnie poleciłybyśmy te książki KAŻDEJ kobiecie. Niezależnie czy jest singielką, mamą, żoną.

Nie przedłużajmy! Na pewno chcesz poznać te tytuły, Mama.

1. NATALIA DE BARBARO I JEJ CUDOWNA ,,CZUŁA PRZEWODNICZKA. KOBIECA DROGA DO SIEBIE.’’

To książka dla każdej kobiety, która czuje, że żyje według schematów, z którymi wcale się nie zgadza. To pozycja dla kobiet, które mają w sobie siłę, wymierzoną przeciw sobie. W jaki sposób? Chociażby nie pozwalając sobie na odpoczynek, błędy. To dla kobiet, które narzucają sobie zabójcze tempo pracy, stawiają siebie na ostatnim miejscu, służą innym i… nienawidzą ich za to. Mocne, wiemy. To książka, która pomaga zacząć żyć po swojemu! Wyluzować, dać sobie pomóc, zdjąć z siebie presję, wyśrubowane oczekiwania, chęć zadowalania wszystkich wokół. Hej 🙂 Spokojnie. To nie jest skrajnie feministyczna pozycja, po której zmienisz się w surową, nienawidzącą mężczyzn Królową. To tak bardzo nie tego typu książka. Z resztą, jesteśmy pewne, że jej sława dotarła do Ciebie. Naszym celem jest więc jedynie zadanie Ci pytania: Dlaczego jeszcze jej nie przeczytałaś? lub Ilu Kobietom ją poleciłaś czy sprezentowałaś?

2. KAMILA ROWIŃSKA I JEJ ,,KOBIETA ASERTYWNA”.

To książka, która uczy nas jak komunikować swoje potrzeby, poglądy bez agresji i manipulacji. Kamila Rowińska uczy nas stawiać granice, wtedy gdy czujemy, że są naruszane. Pomaga również wyrażać swoje uczucia i emocje bez intencji ranienia innych. To książka, która nauczyła nas szacunku do innych, radzenia sobie ze złośliwościami, wykorzystywaniem, pozostawania w zgodzie ze sobą. Jeśli zależy Ci na tym, by być osobą pewniejszą siebie, taką która szanuje swoje potrzeby ale jednocześnie wyraża się w sposób, który nie rani innych, to ta książka jest dla Ciebie. Dlaczego to takie ważne? Ile razy zdarzyło Ci się wybuchnąć i nakrzyczeć na męża, partnera, dziecko? Odgryźć się nieprzyjemnie koleżance z pracy? Poczuć się jak mała dziewczynka, kiedy ktoś zwrócił Ci uwagę w atakujący sposób? A może sama poczułaś się nie OK kiedy przesadziłaś ze swoją reakcją?

Wiesz, co my cenimy w asertywności? To, że daje nam poczucia bycia w porządku wobec innych, ale jeszcze bardziej wobec siebie samych. Nie czujemy się wykorzystywane, nie czujemy, że ktoś przekracza nasze granice, z drugiej strony, nie wchodzimy z butami w czyjeś życie. Żyjemy, i dajemy żyć innym i uwierz nam – to doskonały stan i powód do dumy.

3. JAKUB GROMEK ,,OBUDŹ SWOJĄ PRODUKTYWNOŚĆ’’.

Dlaczego uważamy, że to świetna lektura dla kobiet? Bo pomaga wprowadzić ład. Pomaga nam nauczyć się zarządzania sobą w czasie, czy ustalać priorytety. Ile cały Twój dzień wypełniają zadania, ale… jak cel był daleko, tak nadal jest, niezależnie, od tego, że przecież pracujesz, nie obijasz się. Dlaczego? To kwestia priorytetów, tego byś nauczyła się wybierać to, co naprawdę przybliża Cię do realizacji celów, a nie cokolwiek, byleby coś robić. Tak marzeń i celów nie spełnimy. Dlatego uważamy, że książka Jakuba jest idealna do tego, by poukładać sobie swoje życie i swoje priorytety. To również książka, która pomaga odnaleźć sens, misje, cel w życiu. Dla nas to taki podręcznik. Jeśli czujesz, że chciałabyś zmienić coś w swoim życiu, jesteś gotowa, masz zapał, ale…nie wiesz od czego zacząć, to właśnie od tej książki 🙂 Oprócz tego, że nauczysz się wyznaczać cele, organizować, wyznaczać priorytety, to zadbasz o swoje 4 energie, ustalisz wspierające rytuały.

książki na pewność siebie

4. JOANNA GODECKA, ALINA ADAMOWICZ I ICH KSIĄŻKA ,,JAK UCISZYĆ WEWNĘTRZNEGO KRYTYKA I UWIERZYĆ W SIEBIE”.

Słuchaj, nasz wewnętrzny krytyk bywa naprawdę głośny, nieprzyjemny i hamujący nasze działania. Ba! Wewnętrzny krytyk wyznacza nam najczęściej ciemny kąt, w którym najlepiej gdybyśmy spędziły całe życie! Nic z tego! Masz prawo marzyć i o te marzenia walczyć. Masz prawo być nieidealna i wciąż siebie uwielbiać! Masz prawo popełniać błędy i wciąż czuć się ze sobą OK. Ta książka pozwoli Ci spojrzeć na swoje życie z pewnej perspektywy. Spojrzysz na siebie z większą miłością. W książce znajdują się treści merytoryczne, ale jest ona uzupełniona także ćwiczeniami i wywiadami z Kobietami, które wiedzą czym jest brak wiary w siebie, przejmowanie się opinią innych czy hejt i mają swoje sposoby na to.

5. JON ACCUF ,,ZROBIONE. NAUCZ SIĘ KOŃCZYĆ TO, CO ZACZĄŁEŚ.”

To, co zauważyłyśmy najpierw u siebie, a potem zaczęłyśmy obserwować u innych to fakt, że chcemy być perfekcyjne we wszystkim, czego się podejmujemy. Nie dajemy sobie taryfy ulgowej, jednocześnie jednak często…nie dokańczamy naszych zadań. Dlaczego? Chcemy być po pierwsze perfekcyjne, po drugie chcemy być perfekcyjne we wszystkim. Ta książka napisana przez mężczyznę, który ma doskonałe poczucie humoru i bardzo racjonalne spojrzenie na temat. Okazuje się, że nie tylko my borykamy się z takimi aspiracjami, by wymiatać we wszystkimi czego się dotkniemy, jednocześnie nie rezygnując z innych zadań. Ileż razy czułyśmy się sfrustrowane lub winne temu, że na poczet celu X zaniedbałyśmy obszar Y. Ileż razy zamiast zająć się tym, co rzeczywiście przybliży nas do naszego celu zajmowałyśmy się czymś, co robiło to tylko z pozoru. Często wpadałyśmy w sidła myślenie: DOPÓKI nie zrobię X, nie mogę zrobić Y. I z tym wszystkim w tej książce, z humorem i bardzo konkretnie rozprawia się Jon Acuff.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *